Григор претърпя тежка загуба на финала

Григор претърпя тежка загуба на финала Снимка: Getty Images

Григор Димитров не успя да спечели титлата от турнира в Женева. На финала първата ни ракета отстъпи с 0-2 сета на чилиеца Николас Джари.

Мачът продължи малко повече от час и половина, а Джари, №54 в световната ранглиста, победи със 7-6(1) 6-1.

В първия сет Григор изостана с 1-3 със затвърден от съперника пробив. Димитров обаче успя да изравни за 4-4 и без нови шансове за брейк се стигна до тайбрек. В дългия гейм българинът не успя да осъществи нито един минипробив и отстъпи с 1-7.

Във втората част първата ни ракета не можа да намери играта си и с пробиви за 0-2 и 0-4 се прости с надеждите да вдигне титлата.

Въпреки всичко, Григор ще започне Откритото първенство на Франция в отлично настроение след първия си финал в тура от дълго време назад.