Григор с ударна победа на старта, бразилец хвърли бомбата на деня

Григор с ударна победа на старта, бразилец хвърли бомбата на деня Снимка: Getty Images

Григор Димитров записа ударно начало на "Ролан Гарос" и победи казахстанеца Тимофей Скатов с 6:0, 6:3, 6:2 за по-малко от два часа игра.

Българският тенисист беше убедителен в първия кръг на турнира срещу 147-ия в световната ранглиста и не срещна почти никакви трудности при победата в три сета.

В първия сет Григор беше непробиваем и завъртя "геврек", след като не даде нито гейм на съперника си.

Българинът, който се появи с нова екипировка, допусна спад в началото на втория сет и беше пробит в самото начало, но веднага върна пробива.

Гришо набързо взе още три поредни гейма и си осигури комфортен аванс и в тази част, който не изпусна до края.

Третият сет изглеждаше най-равностоен поне в началото, но първата ни ракета отново се разигра с пробив за 3:2, а после го затвърди и стигна до нов брейк за 5:2, с който интригата в мача изглеждаше приключила.

В дългия последен гейм Гришо сервираше за победата и след няколко дюса окончателно преодоля съпротивата на квалификанта Скатов, който не беше от неговата класа.

Следващият съперник на Димитров в турнира ще бъде финландецът Емил Руусовори.

По-рано днес бразилецът Тиаго Сейбот Вилд поднесе най-голямата сензация за деня, след като изхвърли един от големите фаворити Даниил Медведев.

Световният №172 изигра голям мач на централния корт "Филип Шатрие" и победи в пет сета след 7:6(5), 6:7(6), 2:6, 6:3, 6:4 за 4 часа и 15 минути.

Епичната битка завърши с първи успех на Сейбот Вилд в турнир от Големия шлем при едва второто му участие в основна схема.