Григор загуби първия сет, но започна с победа на Уимбълдън

Григор загуби първия сет, но започна с победа на Уимбълдън Снимка: Getty Images

Григор Димитров започна с победа участието си на Уимбълдън 2021.

Първата ни ракета постигна успех с 3-1 сета (3-6 6-3 6-4 6-4) срещу Фернандо Вердаско, въпреки че загуби първия сет.

Испанецът, който е бивш №7 в света, започна по-добре, но постепенно Григор изравни играта. В седмия сет Димитров имаше точка за пробив, но я пропусна, а веднага в селдващия гейм бе пробит при подаването си, след което Вердаско затвори сета с 6-3.

Григор поведе с 5-0 във втория сет, след което се отпусна и дори загуби сервиса си, но изравни резултата след 6-3 в своя полза. В следващите две части Димитров отново направи по един пробив, който бе достатъчен за успех с по 6-4.

Във втори кръг българинът очаква победителя от мача между Хуберт Хуркач и Маркос Гирон.

Междувременно, въпреки че не успя да се класира през квалификациите, Цветана Пиронкова също попадна в основната схема на Уимбълдън като "щастлива губеща" след отказването на две състезателки.

Пловдивчанката обаче отпадна още в първи кръг след загуба от Юлия Путинцева след 3-6 1-6.