Гришо има положителен баланс срещу съперника си на четвъртфинала

Гришо има положителен баланс срещу съперника си на четвъртфинала Снимка: Getty Images

Григор Димитров продължава да лети на US Open и вече е сред най-добрите 8 в турнира след петсетовия успех над Андрей Рубльов.

Неговият следващ съперник ще бъде представителят на домакините Франсис Тиафо, срещу когото българинът има положителен баланс.

Тиафо достигна до тази фаза след победа над Алексей Попирин с 6:4, 7:6, 2:6, 6:3.

В миналия кръг Попирин хвърли бомба с отстраняването на Новак Джокович, но не успя да се справи с американеца, който е 20-и в световната ранглиста.

Димитров и Тиафо ще се срещнат за пети път, като досега българинът води в сблъсъците помежду им с 3:1 победи.

Предишният им двубой беше в третия кръг на миналогодишното издание на "Уимбълдън" и там Гришо беше страшно убедителен - 6:2, 6:3, 6:2.

Ако той отново преодолее Тиафо, на полуфинала ще го очаква Тейлър Фриц или Александър Зверев.

Другите два четвъртфинала при мъжете ще станат ясни във вторник сутринта наше време, когато приключат останалите осминафинални мачове.