Контузия попречи на Григор да достигне до нов полуфинал в Мелбърн

Контузия попречи на Григор да достигне до нов полуфинал в Мелбърн Снимка: Getty Images

Григор Димитров загуби четвъртфиналния сблъсък с Аслан Карацев с 6-2 4-6 1-6 2-6 на Откритото първенство на Австралия и пропусна възможността да играе полуфинал за втори път в кариерата си на кортовете в Мелбърн.

Двубоят започна отлично за българина, който спечели първия сет, след което обаче Карацев заигра по-добре, а Димитров започна да изпитва проблеми в гърба, които в крайна сметка му костваха и победа.

Григор стартира първия сет с бърз сервис на нула, след което двамата с руснака си размениха по един пробив. Българинът проби отново за 4-2 в гейм, продължил осем минути. След това спечели подаването си и направи още един пробив, за да затвори частта в своя полза в рамките на само 34 минути.

Във втория сет обаче руснакът заигра по-добре. Във втория гейм, продължил над 12 минути, Григор имаше цели пет възможности за пробив, но ги пропусна. След това двамата отново си размениха по един брейк и резултатът стана 3-3. Карацев обаче проби отново за 5-4 в своя полза, след което спечели подаването си и изравни сетовете.

Тогава дойдоха проблемите на Григор. В третата част вече бе очевидно, че българинът има проблеми в гърба, които му пречеха както при изпълнението на сервис, така и при най-обикновените разигравания от основната линия. Карацев се възползва максимално от това и спечели сета с 6-1 за по-малко от половин час.

Димитров веднага поиска медицински таймаут и се прибра за кратко в тунела. Травмата му в гърба и в десния хълбок хълбок бе третирана, но и това не помогна. Българинът изпитваше болка при всяко едно завъртане на тялото при форхенд и при всяко разтягане за бекхенд или сервис, заради което играеше все повече слайсове и къси топки в опит да направи разиграванията по-кратки.

Двубоят просто се доиграваше в четвъртия си сет, за да официализира това, което всички очаквахме. Контузията на Григор стана непоносима и българинът почти не влизаше в разигравания. Така Карацев спечели четвъртата част с 6-2 и след малко повече от два часа и половина се класира за първия си полуфинал от Големия шлем.

Карацев се превърна и в първия руснак, който достига до полуфиналите на Australian Open от Марат Сафин през 2005 година.