Медведев взе гладиаторския финал и триумфира в Лондон

Медведев взе гладиаторския финал и триумфира в Лондон Снимка: Getty Images

Даниил Медведев демонстрира нерви от стомана и спечели титлата на финалния турнир на ATP след обрат на финала срещу Доминик Тийм - 4:6, 7:6(2), 6:4. Двубоят продължи почти три часа, а след края му ликуваше 24-годишният руснак.

Тийм направи един пробив в петия гейм, който се оказа достатъчен, за да спечели първия сет.

Във втората част се игра без пробиви, а в тайбрека Медведев спечели седем поредни точки и направи обрат от 0:2 до 7:2, за да изравни резултата. В третия сет руснакът взе подаването на съперника си в петия гейм. До края на мача нови пробиви нямаше и при свой сервис Медведев затвори двубоя с първия си мачбол. Руснакът се представи страхотно в Лондон, а по пътя си до титлата постигна победи над първите двама в света - Новак Джокович и Рафаел Надал.

Руснакът е шестият различен шампион в турнира за последните шест години. Той спечели общо девета титла в кариерата си и заработи 1.564 милиона долара от наградния фонд.