Нова победа за Пиронкова на Уимбълдън

Нова победа за Пиронкова на Уимбълдън Снимка: Getty Images

Цветана Пиронкова е само на мач от основната схема на Уимбълдън.

Първата ни ракета при дамите се класира за третия кръг от квалификациите на Откритото първенство на Великобритания, след като разгроми предсатвителката на домакините Нейкта Бейнс с 6-1 6-2.

Както и победата ѝ в пърив кръг, така и днешният мач на Цвети продължи по-малко от час.

33-годишната пловдивчанка загуби само три гейма, като вчера дори записа сет на нула.

За влизане в основната схема Пиронкова, която е полуфиналистка на "Уимбълдън" през 2010 година, ще играе срещу Ана Конюх (Хърватия) или Варвара Флинк (Русия).

Друга българка - Елица Костова, отпадна във втория кръг на квалификациите след поражение от китайката Синю Ван с 1-6 2-6.