Пиронкова продължава да мачка на US Open и вече е на осминафинал!

Пиронкова продължава да мачка на US Open и вече е на осминафинал! Снимка: Getty Images

Цветана Пиронкова продължава с невероятното си представяне на US Open и вече е на осминафинал в турнира след категорична победа над Дона Векич с 6:4, 6:1.

Българката се справи с 18-ата поставена в схемата на турнира само за 63 минути и продължава без загубен сет в Ню Йорк.

Това е първи турнир за Цвети от над три години насам, но тя вече изравни най-доброто си постижение на US Open. В следващия кръг българката ще срещне Ализе Корне.

Първият сет тази вечер започна равностойно и без пробиви.

Цвети първа успя да спечели подаването на противничката си и да поведе с 4:3, но веднага допусна рибрейк и ново равенство.

Последва много важен гейм, в който Пиронкова проби за втори път и после успя да затвърди, за да вземе частта с 6:4.

Във втория сет Дона Векич рухна тотално и сънародничката ни се възползва с пробив още в третия гейм.

До края Цвети методично мачкаше хърватката и не ѝ даде нито гейм повече.

Гафовете на Векич не ѝ дадоха никакъв шанс да се върне в мача - тя допусна общо 9 двойни грешки и 31 непредизвикани, докато Пиронкова в пореден двубой беше изключително стабилна и сгреши само 7 топки.