Превъзходен Григор записа най-доброто си постижение на Ролан Гарос

Превъзходен Григор записа най-доброто си постижение на Ролан Гарос Снимка: Getty Images

Григор Димитров продължи страхотното си представяне на Ролан Гарос и за пръв път в кариерата си се класира за четвъртфиналите в турнира от Големия шлем.

Българинът достигна до най-доброто си класиране в Париж след победа с 3:0 сета над Хуберт Хуркач.

В отделните части Гришо надделя със 7:6(5), 6:4, 7:6(3) и запази стопроцентовия си актив срещу този съперник, който е №8 в света.

В първия сет до пробив не се стигна, макар че българинът изостана с 0:40 при 5:5 и свое подаване.

Частта се реши в оспорван тайбрек, при който Димитров беше по-стабилен и надделя със 7:5.

Във втория сет Гришо успя да постигне пробив на 0 за 4:3 и оттам нататък запази контрола върху мача, за да дръпне с 2:0 сета.

Третата част също вървеше по вкуса на сънародника ни и се стигна до нов пробив в негова полза за 2:1.

Тогава обаче Хуркач се събуди и върна брейка за 3:3.

При 4:4 се стигна до много оспорван гейм, в който Хуркач спаси няколко точки за пробив.

Гришо продължи да играе изключително зряло и стабилно и достигна до тайбрек, а в него стартира вихрено и поведе с 4:0.

При 6:3 той имаше три поредни мачбола и реализира още първия от тях, за да осигури мястото си на четвъртфиналите.

Така Димитров вече може да се похвали с успех, какъвто малцина са постигали. Българинът е достигал поне до четвъртфинал във всички турнири от Големия шлем и от сериите Мастърс 1000.

В следващата фаза негов съперник ще бъде Яник Синер или Корентен Муте.