Съперникът на Григор стана ясен след петсетова драма, продължила три часа и половина Снимка: Getty Images

Григор Димитров ще се изправи срещу Доминик Тийм в сблъсък за място на четвъртфиналите на Australian Open.

Поставеният под №3 в турнира австриец се наложи над представителя на домакините Ник Кирьос след обрат от 0-2 сета и невероятна петсетова битка, продължила почти три часа и половина.

Тийм загуби първите два сета с 4-6, след което успя да обърне развоя на мача в своя полза и след 6-3 6-4 6-4 си спечели място на осминафиналите, където ще срещне първата ни ракета.

По-рано през деня Григор се класира сред 16-те най-добри в Мелбърн след отказване на Пабло Кареньо Буста. Българинът спечели първия сет с 6-0 и след 1-0 във втория испанецът обяви, че не може да продължи повече.

Григор Димитров има положителен баланс срещу Тийм, като води с 3:2 победи в общия баланс на ниво ATP.