Сензацията е факт - Джокович е аут от Australian Open след тежко поражение

Сензацията е факт - Джокович е аут от Australian Open след тежко поражение Снимка: Getty Images

Новак Джокович отпадна на крачка преди 11-ата на Откритото първенство на Австралия. Световният №1 бе отстранен от 14 години по-младия от него Яник Синер след четирисетова битка на Централния корт в Мелбърн.

Италианецът се справи с господаря на Australian Open след 6-1 6-2 6-7(6) 6-3, без да позволи на Джокович да го пробие нито веднъж.

Сърбинът дори не достигна до точка за пробив!

22-годишният Синер бе на крачка от още по-сензационен резултат и за малко да отстрани сърбина с чиста победа. Италианецът обаче пропусна мачбол при 6-5 в тайбрека, след което той отиде на сметката на Джоко.

В четвъртия сет обаче Синер отново показа играта от първите два сета, остана непробиваем и след 6-3 си осигури място на финала. Повратният момент в сета дойде в четвъртия гейм, когато Синер спечели шест поредни точки и от 0-40 успя да пробие Джокович.

Снимка: Getty Images

Негов съперник в битката за трофея ще бъде победителят от двойката Даниил Медведев - Александър Зверев.

Това означава, че Australian Open ще има напълно нов шампион, тъй като нито един от тримата досега не е стигал до титлата в Мелбърн.

За самия Синер пък това е първи финал на турнир от Големия шлем изобщо в кариерата му.

Така Джокович остава с 10 титли в Мелбърн, като това е първият случай и общо 24 от Шлема.

Синер прекъсна серията на сърбина без загуба в Австралия от над две хиляди дни. 36-годишният Джокович бе непобеден в Мелбърн от 2019-а и оттогава неизменно печелеше титлите, когато участваше на турнира.