След 7 свeткавични гейма на нула Григор е на осминафинал!

След 7 свeткавични гейма на нула Григор е на осминафинал! Снимка: Getty Images

Григор Димитров се класира за осминафиналите на Australian Open след само 39 минути на корта срещу Пабло Кареньо Буста. Първата ни ракета взе 7 бързи гейма за 6:0 в първия сет и 1:0 във втория, когато испанецът реши да се откаже.

В самото начало на мача не личеше Пабло Кареньо Буста да изпитва проблеми, а Гришо бе във вихъра си, като напомняйки на най-добирте си години набързо дръпна с 3:0 в резултата.

Впоследствие обаче в играта на Кареньо Буста се забелязаха трудности, най-вече при сервиса му, който бе подозрително слаб като сила. А с липсата на този компонент на бързите кортове в Мелбърн, испанецът бе обречен.

Всичко това логично доведе до 6:0 в полза на Димитров само в рамките на 26 минути.

След края на първия сет Буста получи медицинска помощ на корта, като се видяха превръзки в областта на корема му, където очевидно бе проблемът.

Испанецът опита да се бори в мача, но след един гейм във втория сет и нов допуснат пробив, той се отказа.

На осминафиналите предстои изпитание за Григор - световният номер 3 Доминик Тийм или лошото момче на домакините Ник Кирьос.

Димитров обаче няма притеснения. На Тийм води с 3:2 победи в общия им баланс на ниво ATP, а Кирьос го е побеждавал само веднъж от четири двубоя. Отделно Гришо демонстрира отлична форма и ще има повече време за възстановяване.

Следващата цел е четвъртфиналът!

Този етап в Мелбърн е добре познат на родната звезда.За първи път бе след последните осем през 2014-а, когато бе спрян от Рафаел Надал, номер 1 в света тогава, след здрава битка.

През 2017-а отново Матадора го спря, но едно стъпало по-нагоре - на полуфиналите - в още по-драматичен двубой. Изиграха се общо 5 сета и 57 гейма.

През следващата 2018-а Григор отново достигна четвъртфиналите, където бе спрян от британеца Кайл Едмънд.