След паметен обрат Осака отново се качи на трона в Ню Йорк

След паметен обрат Осака отново се качи на трона в Ню Йорк Снимка: Getty Images

Наоми Осака спечели US Open за втори път в кариерата си след страхотен обрат във финала срещу Виктория Азаренка.

Японката победи с 1:6, 6:3, 6:3 в близо двучасов двубой, започнал ужасно за нея с убедително загубен първи сет и пасив от 0:2 гейма във втория.

В първите 40 минути на "Артър Аш" в Ню Йорк, Азаренка не даде никакъв шанс на съперничката си и даже имаше геймбол, с който да поведе с 3:0 във втората част.

Тогава обаче Осака реализира рибрейк и преоткри играта си, за да запише още два пробива в сета - за 4:3 и за 6:3.

В решителната част Осака проби за 3:1, а след това отрази и три шанса за рибрейк, за да дръпне с 4:1.

Азаренка на свой ред показа, че няма да се предаде, отрази 4 геймбола за 5:1, върна пробива и намали резултата до 3:4.

Осака обаче стигна до нов пробив и когато сервираше за мача, не пропусна да вземе победата.

Това е трета титла от Големия шлем за 22-годишната японка и трети спечелен финал.