Страхотна Пиронкова се завърна на корта с победа след тригодишно отсъствие

Страхотна Пиронкова се завърна на корта с победа след тригодишно отсъствие Снимка: Getty Images

Цветана Пиронкова направи страхотно завръщане в тениса след над три години отсъствие от кортовете.

Българката победи рускинята Людмила Самсонова с 6:2, 6:3 в мач от първия кръг на US Open.

Въпреки дългото си отсъствие от игра, Пиронкова получи право да участва в основната схема на турнира заради системата за защитен ранкинг. Тя роди сина си Александър през пролетта на 2018 г., а предишният й професионален мач беше на Уимбълдън през 2017-а, където загуби във втория кръг от Каролине Вожняцки.

Тази вечер мачът на нашата сънародничка се забави заради дъжд в Ню Йорк, но това не ѝ попречи да отнесе съперничката си в два сета.

Двубоят продължи 80 минути, в които Пиронкова записа 3 аса и нито една двойна грешка. 32-годишната българка реализира 4 пробива и само веднъж загуби подаването си.

По същото време другата ни представителка Виктория Томова отпадна след драматична загуба с 5:7, 5:7 от 22-рата поставена в US Open Аманда Анисимова.

Това беше трето участие за Томова в турнир от "Големия шлем" и тя стигна до него след тежките моменти миналия месец в Палермо - когато даде положителна проба за COVID-19 и организаторите отказаха да я допуснат да играе, въпреки последвалите няколко отрицателни теста.

Във втория кръг Цветана Пиронкова ще срещне бившата №1 в света Гарбине Мугуруса.

Най-доброто постижение на българката на US Open е достигането до четвърти кръг през 2012-а.