Страхотна Цвети Пиронкова проби до основната схема в Маями

Страхотна Цвети Пиронкова проби до основната схема в Маями Снимка: Getty Images

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова се класира за основната схема на силния турнир в Маями.

Пловдивчанката постигна убедителна победа във втория кръг на квалификациите срещу представителката на Беларус Олга Говорцова с 6:0, 6:3.

Срещата продължи само час и пет минути и мина почти под пълната диктовка на родната звезда.

Пиронкова направи общо пет пробива и допусна един, като в първия сет не даде нито един гейм на съперничката.

Във втората Говорцова се посъвзе и игра равностойно до 2:1 в своя полза, но след това загуби четири поредни гейма и това предреши крайния резултат.

Пиронкова за първи път от 2017-а ще играе в основната схема на турнира в Маями, като тогава загуби от швейцарката Виктория Голубич.