Тъжно! Григор докосваше победата, но контузия го извади от Ролан Гарос

Тъжно! Григор докосваше победата, но контузия го извади от Ролан Гарос Снимка: Getty Images

Григор Димитров прекрати участието си на Ролан Гарос още в първия кръг заради контузия.

Най-добрият български тенисист беше на крачка от победата срещу американеца Маркос Гирон, но получи болки в областта на кръста, които не му позволиха да продължи срещата.

В крайна сметка Гришо се отказа след 6:2, 6:4, 5:7, 0:3 макар че беше с класа над съперника, който е №82 в ранглистата.

Всичко вървеше прекрасно за сънародника ни, който взе първите два сета и поведе с пробив за 2:1 гейма в третия.

Тогава той даде знак, че е получил травма в областта на кръста и изпитва някакви болки.

Въпреки затрудненото си движение, българинът продължи да трупа преднина и при 5:1 гейма беше близо до крайния успех.

Но настъпи сериозен спад в играта му, а движението му на корта се беше превърнало в мъчение.

Затова Гирон взе пет поредни гейма и поведе с 6:5.

Гришо получи помощ от физиотерапевт по време на медицински таймаут, но това не сложи край на болките, българинът загуби сета, както и още няколко гейма в следващата част.

Тогава той взе неизбежното решение да се откаже.

Гирон ще се изправи срещу аржентинеца Гуидо Пея във втория кръг.

За втори път контузия в гърба спира българина в надпревара от Големия шлем през тази година, след като в Австралия той беше спрян на четвъртфиналите срещу Аслан Карацев.