Титаничен Григор е на четвъртфинал след обрат и ще играе срещу Алкарас

Титаничен Григор е на четвъртфинал след обрат и ще играе срещу Алкарас Снимка: Getty Images

Григор Димитров демонстрира изключителен дух, за да успее да победи Хуберт Хуркач след обрат, с което заслужи мястото си на четвъртфиналите на "Мастърс"-а от сериите ATP 1000 в Маями.

Двубоят продължи над два часа и 40 минути, но след тайбрек в третия сет българинът отново показа, че продължава да бъде сред тенис елита.

Това е първо класиране за Гришо на четвъртфиналите в Маями.

Българинът загуби първия сет с 3-6, но след това изравни, взимайки втория сет със същия резултат.

В третата част и двамата не допуснаха нито един пробив, като в тайбрека българинът се показа по-настоятелен и успя да вземе важните точки.

Победата бе пета поредна в петата среща между Димитров и Хуркач.

На четвъртфиналите Григор ще се изправи срещу световния №2 Карлос Алкарас.