Томова отново бе спряна от Гарсия

Томова отново бе спряна от Гарсия Снимка: Getty Images

Участието на Виктория Томова на турнира в Маями приключи във втория кръг. Най-добрата българска тенисистка отпадна след двусетова загуба от световната №23 Каролин Гарсия (Франция), срещу която съумя да вземе само три гейма - 1:6 и 2:5, а после се отказа при доиграването на двубоя.

Срещата започна преди ден, но бе прекъсната при 3:0 в полза на французойката в първия сет, а причина за това бе дъждът, излял се във Флорида.

В крайна сметка доиграването продължи точно 60 минути, а след като срещата бе подновена, Томова спечели първия си гейм, но после Гарсия отговори с три поредни и затвори първата част в своя полза.

Вторият сет вървеше равностойно, като българката се държеше в мача до 2:2, но два пробива на съперничката и серия от три нови гейма поред за Гарсия доведоха нещата до 2:5, след което Томова се оттегли заради проблеми с гърба.

Преди две седмици именно Каролин Гарсия отстрани нашата тенисистика на турнира в Индиън Уелс, като тогава софиянката успя да вземе сет - отново загуби първия с 1:6, но после изравни след 6:3, само за да отстъпи с 3:6, като и тогава двете играха в мач от втория кръг.