4 причини за победата на Монако

Млади, безстрашни и задружни - Монако е една от приятните изненади в Шампионската лига този сезон...
1. Килиан Мбапе
Т.нар. „следващия Тиери Анри“. 18-годишният талант на Монако продължава да впечатлява и да вкарва, засилвайки интереса на големите отбори към себе си. Мбпае вече има 17 гола през сезона във всички турнири. Ако продължава така, някой ден може да търсим „следващия Килиан Мбапе“.
2. Отборът
Монако наистина играеше като отбор и заради фигурата на Леонардо Жардим, и заради факта, че всички в състава са изключително близки. Левият бек Бенжамен Менди, който центрира към Фабиньо за втория гол, каза след мача: „Ние сме големи приятели и сме заедно и извън терена. Прекалено много обичаме да играем футбол и затова не изпитваме напрежение да постигаме резултати.“ Снимка: Getty
2. Отборът
3. Игра без страх
Леонардо Жардим обясни философията си: „Във вторник журналист ме попита дали се страхувам от мача. В подобни мачове трябва да се забавляваме, а аз обичам двубои с подобен залог.“ След брилянтно първо полувреме, Лирой Сане отбеляза гол, с който Сити се класираше напред, но почти веднага Монако вкара за 3:1. „Не трепнахме при 2:1. Силата ни през целия сезон се изразява в това, че не ни е страх да играем до края. Искам да благодаря на Бакайоко, че ни класира на 1/4-финалите!“, каза след мача Бернардо Силва. Снимка: Getty Images
4. Талант, примесен с опит
Въпреки че в Монако разчитат предимно на младите таланти, ветераните също изиграха своята роля. Даниел Субашич и Андреа Раджи, и двамата на по 32 г., почти не допуснаха грешка. Раджи имаше няколко ключови намеси, преди да напусне терена контузен, буквално преди гола на Сане, между другото, докато спасяванията на хърватския страж в края имаха тежест, колкото гола на Бакайоко за 3:1.

Монако успя. Преодоля изоставането си от два гола от първия 1/8-финал и отстрани Манчестър Сити след 3:1 в реванша на „Луи II”.

Тимът на Леонардо Жардим изигра перфектно първо полувреме, в което взе аванс от два гола и натика противника в собственото му наказателно поле.

След почивката Лирой Сане върна един гол за „гражданите“, но само шест минути по-късно Тимое Бакайоко донесе победата и класирането за Монако.

„Монегаските“ вече тръпнат в очакване да научат съперника си на 1/4-финалите, като жребият ще се състои в петък от 13:00 часа българско време.

Как обаче Монако стигна до победата и обрата от 3:5? Вижте в галерията 4 причини за успеха на французите.