Отново Обамеянг и Лаказет и Арсенал е на финал!

Пиер-Емерик Обамеянг наниза хеттрик Снимка: Getty Images
Пиер-Емерик Обамеянг наниза хеттрик

Арсенал записа втора победа над Валенсия, този път с 4:2 като гост на „Местая“ и след 3:1 в Лондон седмица по-рано се класира за финала на Лига Европа след общ резултат 7:3.

Головете за „артилеристите“ отново бяха дело на Пиер-Емерик Обамеянг и Александре Лаказет, но този път габонецът наниза хеттрик, а Лаказет добави един.

Кевин Гамейро даде надежда на домакините, че могат да направят чудото с гол още в 11-ата минута, с който намали изоставането на Валенсия в общия резултат 2:3, но само шест по-късно Обамеянг изравни със страхотен удар от дъгата пред наказателното поле.

През втората част също станахме свидетели на още попадения. Арсенал осъществи пълен обрат пет минути след почивката, благодарение на Лаказет. Валенсия обаче не се даваше и в 58-ата Гамейро, с голяма доза късмет, възстанови равенството.

В 69-ата обаче с втория си гол в срещата Обамеянг сложи точка на спора. Габонският нападател стигна първи до едно центриране на Мейтланд-Найлс на първа греда и отблизо отбеляза за 3:2, което окончателно сломи „прилепите“.

Крайното 4:2 оформи отново Обамеянг с мощен шут от малък ъгъл под гредата и така завърши хеттрика си.

Така „топчиите“ се класираха за финала, където ще търсят първи трофей от надпреварата. Арсенал стигна до финала и през 2000 г., но загуби от Галатасарай след изпълнение на дузпи.

На финала Арсенал ще се изправи срещу Челси, който отстрани Айнтрахт Франкфурт след изпълнение на дузпи.