Милан разгроми македонци по пътя към групите на Лига Европа

Андре Силва и Монтоливо вкараха по два гола за изразителния успех Снимка: Getty Images
Андре Силва и Монтоливо вкараха по два гола за изразителния успех

Милан си гарантира класирането в групите на Лига Европа с разгромно 6:0 над македонския Шкендия на "Сан Сиро".

"Росонерите" спретнаха голово шоу с основно участие на някои от новите си попълнения и направиха реванша след седмица протоколен. Публиката на стадиона за пръв път видя и новия си капитан Леонардо Бонучи с червено-черния екип.

В 13-ата минута португалецът Андре Силва вкара дебютен гол за Милан, с който технично откри резултата. В 25-ата минута Рикардо Монтоливо удвои, а само три минути по-късно Силва вкара втория си гол в мача.

През второто полувреме головата си сметка за Милан откри и Фабио Борини за 4:0, а петия гол отбеляза левият бек Лука Антонели.

Пет минути преди края отново Монтоливо беше точен за крайното 6:0.