Арсенал се събуди на "Сан Сиро" и отказа Милан още в първия мач

Мхитарян откри головата си сметка за Арсенал с важното откриващо попадение Снимка: Getty Images
Мхитарян откри головата си сметка за Арсенал с важното откриващо попадение

Арсенал удари тежко Милан с 2:0 на „Сан Сиро" в първи мач помежду им от 1/8-финалите на Лига Европа.

След 4 поредни загуби във всички турнири, „топчиите" се събудиха и особено през първото полувреме показаха хубави неща в атака. След двата си гола на чужд терен, те гледат спокойно към реванша, докато Милан разочарова и ще се надява на чудо на „Емирейтс".

Тази вечер Милан натисна в самото начало и стигна до няколко ъглови удара, а Бонавентура не успя да засече опасно центриране на далечната греда.

Арсенал обаче започна да контраатакува много опасно. В 7-ата минута Хенрик Мхитарян имаше ситуация, а в 14-ата вече успя да отбележи. Той получи пространство отляво, финтира Калабрия и стреля, топката се отклони в Бонучи и стана неспасяема за Донарума - 1:0 за Арсенал и първи гол за арменеца с фланелката на „топчиите".

Към края на полувремето Арсенал организира още няколко отлични атаки, които за малко не им донесоха гол. Мхитарян можеше да вкара повторно от чиста позиция, но този път нацели горната греда.

Логичното се случи в 4-ата минута от продължението на първата част. Йозил прекрасно изведе Аарън Рамзи на ръба на засадата, уелсецът подмина Донарума и на празната врата направи 2:0.

След почивката Уелбек пропусна за Арсенал, а впоследствие Бонавентура на няколко пъти не успя да нанесе добър завършващ удар отблизо и отдалеч.

Милан нямаше идеи как да преодолее защитата на „артилеристите", които с напредването на времето спряха да поглеждат към вратата на Донарума.

В 82-ата минута резервата Калинич получи извеждащо подаване, но беше изпреварен от Давид Оспина.

Реваншът между Арсенал и Милан е точно след седмица в Лондон.