Нова голяма победа за Лудогорец! Повали Брага в исторически мач

Моци откри резултата с поредния си важен гол за Лудогорец Снимка: Getty Images
Моци откри резултата с поредния си важен гол за Лудогорец

Българският шампион Лудогорец постигна нова голяма победа в Лига Европа.

„Орлите" спечелиха с 2:0 гостуването на Брага и така станаха първият български отбор, спечелил на португалска земя в евротурнирите.

Лудогорец започна мача с нова схема с трима централни защитници, а титуляр излезе Рафаел Форстър, който изигра едва втория си мач за тима.

Единствен нападател беше Джоди Лукоки, а сред 11-те на българския шампион нямаше нито един българин, тъй като и първият капитан Дяков остана резерва.

„Орлите" бяха подчертано предпазливи в първите минути, а Брага опита да осъществи домакински натиск. В 8-ата минута Ферейра вкара топката във вратата след центриране отляво, но страничният съдия видя много тънка засада при подаването и голът беше отменен.

Над стадиона продължаваше да вали много силно, теренът ставаше все по-хлъзгав и затрудняваше футболистите. В 24-ата минута Форстър едва не си вкара автогол и за щастие отклонената от него топка мина встрани от вратата.

Минута по-късно Лудогорец откри резултата. След късо изпълнение на корнер Вандерсон центрира, а Козмин Моци се извиси и с глава отбеляза поредния си важен гол за „орлите".

Само две минути по-късно ситуация се откри и пред Вандерсон, но Матеуш спаси коварния му удар.

Играта на Брага се влоши след получения гол и макар че владееха инициативата, до края на полувремето домакините не успяваха да създадат кой знае какво пред вратата на Ренан.

Тежките моменти за нашия отбор дойдоха след почивката, когато вратарят стана герой с многобройните си спасявания.

В 56-ата минута Брага допусна фатална грешка и при лошо връщане към вратаря Лукоки открадна топката, финтира и стреля в опразнената врата. Кълбото се отклони в гредата, но притичалият Раул Силва вместо да изчисти, довкара във вратата - автогол и 2:0 за Лудогорец.

Брага натисна и отправи доста центрирания, защитата на „орлите" невинаги се справяше, но Ренан беше безгрешен и отрази всичко. В 71-ата минута треньорът на Брага Абел Ферейра протестира гневно, искайки дузпа за игра с ръка на Анисе, и беше изгонен на трибуните.

До края Лудогорец удържа и взе изключително ценни три точки, с които се изкачи на първо място в групата.

„Орлите" имат 7 т., с една повече от Брага. Хофенхайм победи Истанбул ББ с 3:1 в другия мач от групата и така немците са трети с 3 т., а турците - последни с 1 т.