С две статични положения Атлетико прати Ювентус в ада

Капитанът на домакините Диего Годин изнесе голям мач срещу Ювентус Снимка: Getty Images
Капитанът на домакините Диего Годин изнесе голям мач срещу Ювентус

Ювентус е пред отпадане от Шампионската лига!

Атлетико Мадрид победи "бианконерите" с 2:0 на своя "Уанда Метрополитано" в първия осминафинал между двата състава и е близо до отстраняване на италианския шампион.

Играчите на Диего Симеоне изнесоха много силна втора част и вкараха два гола от статични положения, за да се поздравят със заслужен успех, докато Юве като цяло разочарова.

Както се очакваше, двата тима се захапаха от самото начало, но през първите 45 минути головите положения не бяха много.

Първата опасност беше пред Ян Облак, който се справи с много силен шут на Кристиано Роналдо от фаул. В 29-ата минута подобна ситуация имаше пред другата врата, когато Антоан Гризман стреля от пряк свободен удар, но Шчезни спаси.

"Дюшекчиите" изпуснаха две чисти положения още в началото на второто полувреме.

Първо Диего Коща остана сам срещу Шчезни, но стреля много неточно. После Гризман беше изведен и прехвърли вратаря, но Шчезни успя да отклони с върха на пръстите си и топката срещна гредата.

В 70-ата минута Алваро Мората се възползва от центриране отляво и вкара с глава, но голът беше отменен след намеса на ВАР заради съмнителен фаул в атака на голмайстора срещу Киелини.

В 78-ата минута Атлетико все пак поведе. След ъглов удар Мората стреля с глава, последва разбъркване и Хосе Хименес от няколко метра откри резултата.

Само 5 минути по-късно другият централен защитник Диего Годин се възползва от центриране от фаул и с ножичен удар прати топката във вратата за 2:0.

Юве се хвърли да върне поне едно от попаденията и в 90-ата минута Облак отрази много силен удар отдалеч на Бернардески. После Роналдо стреля с глава от трудна позиция и не уцели вратата.