Нов слаб мач на Барселона, Славия си тръгна с точка от "Камп Ноу"

Барса не направи достатъчно, за да пробие Славия на "Камп Ноу" Снимка: Getty Images
Барса не направи достатъчно, за да пробие Славия на "Камп Ноу"

Барселона направи нов разочароващ мач и завърши 0:0 със Славия Прага в Шампионската лига пред над 67 000 зрители на "Камп Ноу".

Каталунците играха безидейно срещу добре организирания съперник и не направиха достатъчно, за да стигнат до победата - но остават на първо място в група F, независимо как завърши мачът между Борусия Дортмунд и Интер.

Първата опасност беше пред Марк-Андре Теб Щеген, който трябваше да се намесва след рикошет в крака на бранителя пред него Клеман Ленгле.

В края на полувремето стражът на Славия Коларж спаси на два пъти, но като цяло Барса игра слабо преди почивката.

През втората част смените на Ернесто Валверде не дадоха резултат, макар че опитаха да раздвижат играта. В 55-ата минута Сержи Роберто беше изведен срещу вратаря, но стреля в тялото му.

Малко по-късно Меси асистира на Артуро Видал, който отбеляза на празна врата, но голът не беше зачетен заради засада.

В група F Барса води с 8 т., Интер и Борусия са с по 4 и с мач по-малко, а Славия Прага е последен с 2 т.