Чеймбърс е перфектен, Роналдо е най-неточен, а Златан е в засада

Статистиките от Шампионската лига досега - с някои очаквани показатели и много изненади...
Най-много голове средно на мач: Байерн (Мюнхен) – 3,13.
Най-резултатен голмайстор: Кристиано Роналдо (Реал Мадрид) – 13.
Най-много асистенции: Кингсли Коман (Байерн Мюнхен), Алексис Санчес (Арсенал), Неймар (Барселона) – 5.
Калъм Чеймбърс от Арсенал има перфектен показател – 100% - по отношение точните пасове. Когато погледнем разбивката обаче, виждаме, че Чеймбърс си е подал топката 13 пъти със своите съотборници, в които не е сбъркал нито веднъж. Все пак, 100% си е 100%.
Златан Ибрахимович е изпадал в положение на засада най-много пъти – 20.
Кристиано Роналдо има най-много точни (30) и най-много неточни (20) удара в турнира досега. Португалецът отбеляза 13 гола през настоящата кампания, което прави 43,3(3)% успеваемост в при точните му удари.
Оливие Жиру (Арсенал), Хави Гарсия (Зенит) и Сантяго Ариас (ПСВ) са играчите, получили най-много жълти картони – по 5.
Най-много голове в турнира досега са отбелязани в заключителните 15 минути на мачовете (76-90) – 64, а най-малко в началните 15 – 35.
Най-висок процент притежание на топката (средно за турнира): Байерн (Мюнхен) – 71%.
Най-много чисти мрежи: Реал (Мадрид) – 7.
Халфът на Манчестър Сити Фернандиньо е най-грубият играч в турнира досега с 24 извършени нарушения.
Най-висок процент точни пасове в турнира: Байерн (Мюнхен) – 92%.
Барселона се класира за 1/4-финалите в рекорден девети пореден сезон.
Манчестър Сити стигна до 1/4-финалната фаза за първи път в историята си.
Волфсбург за първи път излезе от групите, а след като победи Гент (също дебют в елиминационната фаза на Шампионската лига), за първи път се класира и за 1/4-финалите.
Ян Облак е първият вратар в историята на турнира, който продължава в две поредни години излиза като победител след изпълнение на дузпи (срещу Леверкузен през 2015-а и срещу ПСВ тази година).
Дузпите пък, с които Атлетико победи „филипсите“, бяха най-резултатните в историята на Шампионската лига – 8:7.

Байерн (Мюнхен) и Ювентус изиграха два мача, които ще останат в историята на Шампионската лига за дълги години. Двата гранда си размениха по едно полувреме и в двата двубоя, но в продълженията на „Алианц Арена“ на терена имаше само един отбор – този на баварците.

Въпреки смазващото предимство, което имаха „бианконерите“ в края на мача в Торино и през първите 45 минути в реванша, Байерн остава отборът с най-висок среден процент владеене на топката в турнира досега, както и с най-много голове средно на мач, й най-висок процент точни пасове.

Кристиано Роналдо води пред Лионел Меси в голмайсторската листа, въпреки че аржентинецът намали изоставането си след попадението за 3:1 срещу Арсенал в сряда вечер.

Португалецът счупи рекорда за най-много голове в груповата фаза на турнира, като се превърна в единственият футболист, стигнал до двуцифрено измерение на головете си по врме на групите – 11.

Може би най-изненадващата статистика обаче идва от играч на Арсенал. Калъм Чеймбърс има 100% точност в подаванията си. Бранителят на „артилеристите“ има 13 точни подавания в общо 11 минути за Арсенал в Шампионската лига. Чеймбърс се появи в три мача по време на груповата фаза, като игра 8 мин срещу Динамо (Загреб), 3 – срещу Байерн (Мюнхен) и по-малко от минута срещу Олимпиакос.

Все пак, повече точни подавания, отколкото минути на терена, си е похвално. Особено когато говорим за твърда резерва.

В галерията ще ви покажем още от най-интересните статистики в Шампионската лига след изиграването на груповата фаза и 1/8-финалите.

Жребият за четвъртфиналите е в петък от 13:00 часа българско време.