С щедра подкрепа от съдиите Тотнъм повали Борусия Д

Двата гола на Хари Кейн донесоха победата на Тотнъм

Тотнъм започна тазгодишното си участие в Шампионската лига с важна победа с 3:1 над Борусия Дортмунд на "Уембли".

Съдийско рамо и смъртоносни контраатаки бяха в основата на успеха на "шпорите", а вълнуващият двубой предложи драма от самото начало.

В 4-ата минута Хюн-Мин Сон откри резултата при контраакция и шут в близкия ъгъл на вратаря Роман Бюрки. В 11-ата минута обаче Андрий Ярмоленко стреля с неспасяема парабола в далечния ъгъл на Лорис и с първия си гол за Борусия възстанови равенството.

Само 4 минути по-късно Тотнъм отново поведе. Хари Кейн събори с две ръце Нури Шахин при още една от контраатаките на домакините, но не беше отсъдено нарушение и нападателят имаше възможност да напредне и да вкара за 2:1, а Бюрки отново пусна гол в близкия си ъгъл.

Борусия продължаваше да владее повече топката и създаде няколко опасности до почивката, но Тотнъм запази преднината си.

В 58-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг вкара за 2:2, но голът му беше скандално отменен за несъществуваща засада. Само две минути по-късно Хари Кейн овладя в наказателното поле и с удар по земя вкара втория си гол в мача - 3:1 за Тотнъм.

Борусия продължаше да атакува до края и изпусна още ситуации, а към края Лорис отрази шут на Обамеянг. В 92-ата минута Ян Вертонген получи втори жълт картон и напусна терена, но Тотнъм вече си беше осигурил победата.