Гуардиола си отмъсти на Барса, Сити наказа каталунците

Меси отново вкара, но впоследствие Сити постигна обрат и спечели един от най-важните си мачове, откакто Гуардиола води отбора Снимка: Getty Images

Манчестър Сити удари Барселона с 3:1 в група С на Шампионската лига и си върна за поражението с 0:4 от каталунците преди две седмици.

Лео Меси отново вкара за Барса, този път след 21 минути игра и образцова контраатака, при която аржентинецът се възползва от подаване на Неймар.

Но домакините показаха характер и обърнаха мача, след като успяха да изравнят още през първото полувреме. В 39-ата минута Гюндоган отбеляза на празна врата след центриране на Стърлинг.

През второто полувреме Сити беше по-добрият отбор и стигна до нови два гола. В 51-ата минута Кевин де Бройне порази Тер Щеген от пряк свободен удар за 2:1, а вратарят можеше да се намеси и по-добре. Барселона имаше златен шанс да изравни в 65-ата минута, но Андре Гомеш стреля в гредата на празна врата. Домакините решиха мача в 74-ата минута с втория гол на Гюндоган след нова бърза атака и отбила се в Агуеро топка.

Барселона продължава да води в групата с 9 т., а Ман Сити е втори със 7. Равенството между Борусия Мьонхенгладбах и Селтик ги остави съответно с 4 и 2 т.

В група D лидерите Атлетико Мадрид и Байерн Мюнхен записаха трудни победи. Мадридчани се наложиха над Ростов с 2:1 с два гола на Гризман, а второто му попадение дойде едва в 94-ата минута. Байерн също се наложи с 2:1 при гостуването на ПСВ Айндховен, макар че от 14-ата минута изоставаше в резултата след гол на Сантиаго Ариас. Два гола на Левандовски в 34-ата и 74-ата минута обаче донесоха три точки на баварците и им осигуриха класирането в елиминационната фаза.

Полякът първо вкара от дузпа, а през второто полувреме се възползва от подаване на Давид Алаба. Атлетико Мадрид също си гарантира класиране с 4 победи от 4 мача, 12 спечелени точки и само един допуснат гол. Байерн е на второ място с 9 т.