Седем фактора, които могат да решат мегасблъсъка Реал - Атлетико

Двата отбора се познават прекрасно и трудно могат да се изненадат. Кои са основните фактори, които могат да решат двубоя? Вижте ги в галерията... Снимка: Getty Images
1. Атакуващата мощ на бековете на Реал

Някои може да поставят Филипе Луиш сред най-силните леви бекове в света, но е трудно да се отрече, че Реал Мадрид има предимство на тези постове. Бековете на „белия балет” Дани Карвахал и Марсело имат общо 21 асистенции този сезон и са способни да решават мачове с един свой пробив. Филипе Луиш е със седем асистенции дотук, а отдясно на защитата на Атлетико проблемът е голям – Хуанфран и Хосе Хименес са контузени и със сигурност са аут, а Шиме Върсалко е под въпрос.
Снимка: Getty Images

2. Облак е по-увереният от двамата вратари

Кейлор Навас пуска средно по 1.28 гола на мач на вратата на Реал, а колегата му Ян Облак само 0.61. Ясно е, че словенецът дължи много на желязната защита пред себе си, но самият той се утвърждава като един от най-добрите вратари в света – и би трябвало да влезе в сблъсъка като по-уверения от двамата. Поне на „Бернабеу” обаче, нищо чудно той да има и повече работа от Навас.
3. Рехавата защита на Реал

„Кралете” вкарват във всеки свой мач, но и допускат голове в почти всеки. Този сезон имат само 10 сухи мрежи във всички турнири. От другата страна, Атлетико Мадрид има само 39 допуснати гола през кампанията и защитата продължава да е основният коз на Диего Симеоне. Добрата новина за Реал е, че Зидан обяви Рафаел Варан като готов за игра и той най-вероятно ще започне мача до Серхио Рамос в отбраната.
4. Борбата във въздуха

И двата тима са много силни в борбата на втория етаж и вероятно ще имат поделено надмощие в този аспект. Все пак Реал изглежда страховит при статичните положения в присъствието на Роналдо, Рамос, Бензема и Варан и има 38 гола с глава този сезон срещу 16 за Атлетико.
5. Заместникът на Бейл

Триото Бейл-Бензема-Кристиано няма да може да се сформира срещу Атлетико, защото уелсецът отново е контузен и ще пропусне и двата полуфинала. Реал обаче има резерви, които често изглеждат даже по-силни от титулярите. Намиращият се в страхотна форма Иско получи почивка срещу Валенсия и е фаворит да започне в титулярните 11 вместо Бейл - но Марко Асенсио също е обещаваща опция.

6. Рисковият Каземиро

Халфът играе на ръба в почти всеки мач, а Атлетико и Симеоне са наясно и сигурно ще опитат да използват този факт. Бразилецът си заслужаваше изгонването в реванша срещу Байерн на четвъртфиналите и това също може да повлияе, а един ранен жълт картон тази вечер би се отразил на неговата игра и оттам - и на тази на целия отбор на Реал. „Каземиро е физически силен футболист и няма да го карам да променя стила си на игра”, заяви Зинедин Зидан вчера.
7. Състоянието на Караско

Белгиецът получи контузия срещу Виляреал, но в неделя тренира наравно със съотборниците си. Присъствието му от първата минута би било проблем за Реал, както видяхме и на финала на Шампионската лига през миналия сезон. Тогава той отбеляза изравнителния гол за „дюшекчиите”, докарал мача до дузпи. Доколко Караско е готов за срещата ще е ключово за шансовете на Атлетико.

Тази вечер от 21:45 часа предстои първата част от големия сблъсък между мадридските колоси Реал и Атлетико на полуфиналите в Шампионската лига.

„Кралете" посрещат местния съперник на „Сантяго Бернабеу” в опит да пробият желязната защита на Атлетико и да вземат предимство преди реванша.

„Трябва да мислим само за първия мач и да играем все едно няма да има реванш”, каза треньорът на Реал Зинедин Зидан преди срещата.

За домакините, които са се разписвали поне по веднъж в последните си 58 мача, е еднакво важно и да запазят вратата си суха на собствен терен.

А попадения на „Бернабеу” за тима на Диего Симеоне ще означават, че Атлетико ще може да играе изчаквателно и да проведе мачовете по свой вкус.

Реал победи градския съперник на два пъти във финали на Шампионската лига в последните три години.

Последният сблъсък между двата тима, провел се в два мача, беше четвъртфиналът през сезон 2014/15, когато единственият гол падна в 88-ата минута на реванша и беше отбелязан от Хавиер Ернандес-Чичарито.

Както обикновено в големите мачове, и този път решаващи ще бъдат детайлите.

В галерията ще видите седем фактора в сблъсъка, които могат да се окажат решаващи при определянето на крайния победител.