Лион оцеля в Украйна и е последният осминафиналист

Страхотен гол на Фекир прати Лион в следващата фаза

Лион стана последният тим, класирал се за осминафиналите в Шампионската лига.

"Хлапетата" измъкнаха 1:1 в гостуването на Шахтьор Донецк в последен мач от група F и така излязоха победители в директния двубой за второто място.

Шахтьор се нуждаеше от победа, за да изпревари съперника си и поведе в 22-ата минута с гол на Жуниор Мораеш.

Бившият футболист на българския ЦСКА получи от Исмаили и веднага стреля с левия крак за 1:0.

Лион започна да създава положения и няколко пъти беше близо до изравняването, а в 65-ата минута Набил Фекир се разписа с мощен удар под гредата за 1:1.

Красивият изравнителен гол се оказа решаващ, защото повече попадения не паднаха, макар че Шахтьор търсеше победата до края.

В другия мач от групата Манчестър Сити с голям брой резерви обърна Хофенхайм до 2:1 у дома. Двата гола за "гражданите" вкара Лерой Сане, след като Андрей Крамарич беше открил за гостите от дузпа.

Групата печели Сити с 13 т., следван от Лион с 8. Шахтьор събра 6 т. и ще продължи в Лига Европа напролет, докато Хофенхайм приключва с евротурнирите с 3 т.