Щом можеш да надхитриш Буфон, значи си готов за битка с най-големите: 4 извода след Юве-Тотнъм

Буфон направи страхотно спасяване срещу Хари Кейн през първото полувреме и имаше още няколко добри намеси, но беше надхитрен от Ериксен за изравнителния гол. Ето няколко извода от крайното 2:2, което остави доста въпроси и за реванша Снимка: Getty Images
1. Тотнъм има класата, но липсата на опит пролича

В поредна вечер Тотнъм впечатли с красивия си комбинативен футбол, с пресата, с непримиримостта, благодарение на които надигра Ювентус в Торино през по-голямата част от мача. „Шпорите” се изправиха срещу колос с много повече опит в Лигата и показаха голямо израстване – един не толкова корав тим едва ли щеше да успее да се възстанови психически след два получени гола до 8-ата минута и да отвърне на удара.

И все пак, липсата на достатъчно опит в евротурнирите отново пролича в ключови моменти, най-вече при представянето в защита. Доказват го наивно допуснатите голове, както и подарената втора дузпа в края на полувремето, точно когато Тотнъм контролираше случващото се на терена. Именно в такива мачове обаче играчите на лондончани наваксват с опита в евротурнирите и ако продължават в същия дух, разликата между Тотнъм и най-големите в Европа ще става все по-малка.
Снимка: Getty Images

2. Игуаин олицетворява представянето на Юве

Каква вечер само за Гонсало Игуаин! Сякаш всичко най-хубаво и най-лошо за Юве дойде от него, като започнем от изящния първи гол и уверено изпълнената първа дузпа – две попадения за няколко минути, след които изглеждаше, че това ще бъде още един негов звезден мач.

После обаче го разколеба пропускът му при контраатаката в 30-ата минута. Той изпълни всичко по перфектен начин, с изключение на завършващия удар, който за съвсем малко не успя да намери целта. Вместо хеттрик за половин час и оформящ се разгром, двубоят пое в различна посока. После Игуаин сбърка едно подаване, Тотнъм подхвана контраатака и... се върна в мача с гола на Кейн. А в 46-ата минута аржентинецът пропусна втората дузпа с едно импулсивно и трудно обяснимо изпълнение – моментът беше твърде важен и играч с неговия статут е длъжен да изпълни по-отговорно.

Пропускът нямаше как да не му се отрази и през втората част Игуаин не успя да намери себе си, увлече се в спорове със съдията и пред него повече не се откриха същите шансове. Той завърши мача едновременно като герой и грешник и всъщност неговите върхове и спадове през 90-те минути прекрасно олицетворяват представянето на целия тим на Ювентус.
Снимка: Getty

3. Дори Буфон си намери майстора

Колко са футболистите, които могат да надхитрят така Джанлуиджи Буфон, както го направи Кристиан Ериксен в 72-ата минута? Живата легенда и виделият всичко във футбола вратар смяташе, че знае какво изпълнение да очаква от прекия свободен удар – Ериксен умее да завърта кълбото над стената, затова Буфон предварително направи крачка към далечния си ъгъл... Датчанинът обаче стреля ниско във вратарския ъгъл и направи Джиджи за смях, а резултатът стана 2:2.

При малкото грешки и провали в кариерата на Буфон, трудно ще се сетим за случай, когато съперник печели толкова категорично дуела си с него.

4.Ювентус ще е по-опасен в реванша

С двата вкарани гола на чужд терен и добрата си форма на „Уембли” напоследък, Тотнъм има поне привидно предимство преди реванша. Но опитните бойци на Юве нямат какво да губят в този мач, а те все още са способни да нанесат светкавичен удар и после да заключат вратата си. Вероятно и вече ще са се нагодили по-добре към играта на Тотнъм в атака. „Бианконерите” ще имат и още един коз – завръщането на Пауло Дибала, който беше контузен за първия мач. Всичко може да се случи на „Уембли”, но победа на Ювентус няма да е никаква изненада.

Ювентус и Тотнъм отговориха на очакванията и предложиха запомнящ се спектакъл в първия 1/8-финал от Шампионската лига.

Зрелищното 2:2 в Торино снощи дойде след два ранни гола на домакините, които Тотнъм успя да навакса. Гонсало Игуаин се разписа на два пъти във 2-ата и 8-ата минута, като второто му попадение дойде от дузпа.

В 35-ата минута хищникът Хари Кейн успя да върне гостите в мача, а в самия край на полувремето Игуаин изпълни втора дузпа, но стреля с всичка сила в горната греда.

През втората част Кристиан Ериксен отбеляза от пряк свободен удар за 2:2 и този резултат обещава реваншът да е не по-малко вълнуващ.

Кои бяха най-интересните моменти на "Алианц Стейдиъм" и какво научихме за двата отбора от видяното снощи?

В галерията са четири основни извода от Ювентус - Тотнъм 2:2.