Байерн оцеля в голямо надлъгване на "Анфийлд"

Байерн успя да удържи устрема на домакините Снимка: Getty Images
Байерн успя да удържи устрема на домакините

Байерн Мюнхен измъкна 0:0 срещу Ливърпул на "Анфийлд" в първия епизод от колосалния сблъсък на осминафиналите в Шампионската лига.

Двата тима предложиха голяма битка, но без много чисти положения и без попадения, а играчите на Юрген Клоп не успяха да материализират игровото си превъзходство и всичко ще се решава на реванша.

Домакините очаквано започнаха с активна преса, но първото сериозно положение беше за Байерн.

В 13-ата минута Жоел Матип щеше да си отбележи автогол след центриране отдясно, но Алисон спаси неволния му удар.

Постепенно Ливърпул натисна и в края на полувремето ситуациите пред Мануел Нойер вече следваха една след друга.

В 32-ата минута изстрел на Кейта и рикошет прати топката в Садио Мане, който беше на чиста позиция, но с гръб към вратата и прати кълбото в аут. Няколко минути по-късно при подобна ситуация Мане опита задна ножица, но отново неуспешно.

После Жоел Матип се оказа на изстрелна позиция и също нямаше успех.

През втората част устремът на Ливърпул продължи, но баварците удържаха.

При една от сравнително редките атаки на Байерн Серж Гнабри стреля опасно от дистанция, но малко над вратата.

В 84-ата минута атаките на "мърсисайдци" най-сетне дадоха някакъв резултат, но ударът с глава на Мане беше спасен от Нойер.

В последните минути съперниците не искаха да рискуват и ще определят победителя във втория мач на 13 март на "Алианц Арена".