Челси живна на негостоприемен стадион, ефектен гол на Жиру

С ефектното си изпълнение с пета Оливие Жиру отбеляза гола, който се оказа и победен Снимка: Getty Images

Челси грабна победа с 2:1 над Малмьо като гост в първия си мач от 1/16-финалите на Лига Европа.

На негостоприемен стадион срещу опасен противник, "сините" живнаха и се поздравиха с успех няколко дни след фиаското 0:6 с Манчестър Сити. Челси не беше в оптимален състав и Еден Азар и Н'Голо Канте влязоха като резерви, а Гонсало Игуаин въобще не се появи на терена.

Домакините започнаха обнадеждаващо мача и демонстрираха агресия, но допуснаха лековат гол след половин час игра.

Тогава Педро центрира отдясно, Рос Баркли беше оставен да си овладее топката и да я плъзне покрай вратаря за 1:0.

Малмьо започна амбицирано и втората част, но в 58-ата минута Челси контраатакува, Уилиан пусна отляво към Оливие Жиру, който технично с пета завърши за 2:0.

10 минути преди края шведите върнаха един гол с хубава контраатака, завършена от Андерс Кристиансен, при която цялата защита на Челси се провали.

До края играчите на Маурицио Сари можеха да отбележат още веднъж, но и сега гледат спокойно към реванша, който е след седмица на "Стамфорд Бридж".