Тотнъм надви разочароващ Сити в новия си дом

Хюн-Мин Сон накара стадиона да изригне с единствения гол в мача, първи в Шампионската лига на новия стадион на Тотнъм Снимка: Getty Images

Тотнъм удари Манчестър Сити с 1:0 на новия "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" в първи четвъртфинален сблъсък от Шампионската лига.

Спърс зарадваха своите привърженици на новото си съоръжение със заслужена победа над английския шампион и взеха важно предимство преди реванша, който е на 17 април в Манчестър.

Хюн-Мин Сон отбеляза победния гол след почивката, докато Серхио Агуеро пропусна дузпа за гостите в началото.

Още при първата по-интересна ситуация в мача се стигна до дузпата за Сити. В 11-ата минута Дани Роуз блокира с ръка изстрел на Рахийм Стълинг и след консултация с ВАР Бьорн Кайперс посочи бялата точка.

Серхио Агуеро обаче не изпълни добре, Уго Лорис хвана ъгъла му и спаси дузпата.

Това даде импулс на Тотнъм и последваха добри минути за домакините. В 24-ата минута Хари Кейн получи възможност да обстрелва вратата, но Едерсон спаси.

"Шпорите" продължиха да действат концентрирано, но до почивката и двата тима станаха малко по-предпазливи.

През втората част играта остана предпазлива и интересни положения почти нямаше. Манчестър Сити владееше повече топката, но Тотнъм все още беше малко по-острият тим.

Лошата новина за домакините беше контузията на Хари Кейн, който напусна принудително в 58-ата минута и състоянието му не изглеждаше добро.

В 78-ата минута дойде моментът на Спърс.

Хюн-Мин Сон се откъсна на ръба на засадата, успя да задържи топката в очертанията на игрището, финтира Фабиан Делф и с левия крак прониза Едерсон за 1:0.

До края Сити не намери път към вратата на Лорис и не успя да отговори по никакъв начин. На отбора му липсваше острота и ще има трудна задача на свой терен следващата седмица.