С човек повече Лудогорец не успя да пробие опълчението на Марибор

Сисиньо единствен вкара топката във вратата на Марибор, но голът му не беше признат заради засада Снимка: LAP.bg

Лудогорец завърши 0:0 като домакин на словенския шампион Марибор в първи мач от плейофите за влизане в групите на Лига Европа.

"Орлите" тотално надиграха съперника и доминираха цял мач, а от 57-ата минута играха и с човек повече, но им липсваше точност пред вратата и заради многото пропуски изпуснаха победата.

От самото начало Лудогорец наложи сериозен натиск, докато гостите се прибраха в своята половина изцяло с мисъл за защита.

На няколко пъти домакините опитаха да обстрелват отдалеч вратата на Кенан Пирич, а два от изстрелите на Антон Недялков предизвикаха страхотни намеси от вратаря.

При втория удар на Недялков Жоржиньо получи шанс да направи добавка с глава, но стреля право в стража, който отново спаси.

Това си остана единственото стопроцентово положение за Лудогорец през първата част.

Десет минути след подновяването на играта Козмин Моци стреля опасно с глава, но в аут.

Секунди по-късно Марибор остана с 10 души след втори жълт картон на Дино Хотич.

Словенците съвсем се прибраха в отбрана, но Лудогорец продължи да пропуска.

Попадение на Сисиньо беше справедливо отменено заради засада, после бразилецът не сполучи и при изстрел с глава.

В 79-ата минута влезлият като резерва Марселиньо отправи чудесен удар отдалеч, но този път горната греда спаси Пирич.

В 90-ата минута беше ред на Кешеру да се пробва с удар по диагонала, но отново неточно.

Атаките на Лудогорец станаха съвсем стихийни и безидейни, а Марибор сравнително спокойно удържа нулевото равенство.

Така всичко ще се решава на реванша точно след седмица в Словения.