Гризман пак поведе Атлетико, Дортмунд също мачка

С основен принос на Гризман Атлетико взе втора победа в групата Снимка: Getty Images
С основен принос на Гризман Атлетико взе втора победа в групата

Атлетико Мадрид спечели с 3:1 срещу Брюж в група А от Шампионската лига и събра 6 т. от първите си два мача в тази фаза.

Играчите на Диего Симеоне бяха по-добри, но имаха трудности в срещата, а победата дойде с два гола и основен принос за третия от страна на звездата Антоан Гризман.

Французинът откри в 28-ата минута с хубав удар по земя, но Брюж стигна до равенство преди почивката със страхотен шут отдалеч на Грьоневелд.

През второто полувреме Гризман направи един сериозен пропуск, но няколко минути по-късно пак изведе Атлетико напред след прекрасна комбинация с Диего Коща.

В 93-ата минута бранител на Брюж изчисти зле центриране на Гризман и Коке направи добавка, за да отбележи третия гол за отбора си.

В група А водят Атлетико и Борусия Дортмунд с по 6 т., докато Брйж и Монако са с 0. Тази вечер Борусия удари Монако с 3:0 на своя "Сигнал Идуна Парк" и се оформи като втория фаворит за продължаване в елиминационната фаза.