Лестър отпадна с чест, Атлетико е на полуфинал

Пореден блокиран удар към вратата на Атлетико през второто полувреме. Накрая гостите ликуваха Снимка: Getty Images

Атлетико Мадрид отстрани английския шампион Лестър след 1:1 на стадион "Кинг Пауър" във втория мач между двата тима от четвъртфиналите на Шампионската лига.

Заради победата с 1:0 в първия мач, дошла благодарение на несъществуваща дузпа, равенството стигна на "дюшекчиите" и те станаха първият полуфиналист в тазгодишното издание на турнира.

Тимът на Диего Симеоне игра по-силно преди почивката и си осигури аванс в 26-ата минута, когато Филипе Луис центрира отляво на далечната греда и оставеният сам Саул Нигес отбеляза важния гол на чужд терен за отбора си.

Така на Лестър бяха необходими цели три попадения, но англичаните не се предадоха и през второто полувреме наложиха натиск, надигравайки съперника.

С дълги топки и центрирания Лестър успяваше да затруднява защитата на Атлетико и стигна до добри положения. В 61-ата минута удар на Бен Чилуел беше отклонен встрани и попадна в Джейми Варди, който стреля хитро през няколко футболисти на Атлетико, застанали на голлинията, и изравни - 1:1.

До края Варди, Ндиди и Леонардо Уйоа имаха ситуации пред вратата, но ударите им бяха блокирани или профучаваха встрани и така Атлетико удържа преднината си от първия мач.

За Лестър приказката в Шампионската лига завърши достойно, а Атлетико продължава да бъде един от най-добрите отбори в Лигата през последните години.