Шахтьор с впечатляващ обрат и успех над Рома

Футболистите на Рома имаха много тежки моменти през второто полувреме, но успяха да запазят интригата за реванша Снимка: Getty Images

Шахтьор направи обрат срещу Рома на свой терен и спечели с 2:1 първия мач от сблъсъка на 1/8-финалите в Шампионската лига.

През първата част Рома имаше инициативата в дълги периоди, но Пятов на два пъти отказа Един Джеко с добри спасявания. В 42-ата минута обаче босненецът пусна много добър пас към Ченгиз Юндер, който откри резултата с петия си гол в последните си четири мача за Рома.

Второто полувреме обаче беше съвсем различно и в него Шахтьор доминираше от самото начало.

В 52-ата минута Ракитски разпиля защитата на Рома с далечен пас към Факундо Ферейра. Нападателят финтира Манолас и не сгреши очи в очи с Алисон - 1:1.

В следващите минути Алисон блесна с две впечатляващи намеси, но Шахтьор продължаваше да надиграва категорично Рома и в 72-ата минута стигна до втори гол.

Фред стреля неспасяемо от фаул, топката се отби в горната греда и влезе във вратата за 2:1.

В 93-ата минута Шахтьор беше близо и до трети гол, но Бруно Перес някак изби от голлинията и така украинците ще съжаляват, че влизат в реванша само с един гол преднина.