Златен Джеко класира Рома напред

Рома преодоля коравия съперник след много добро представяне в реванша Снимка: Getty Images
Рома преодоля коравия съперник след много добро представяне в реванша

Рома отстрани Шахтьор на 1/8-финал в Шампионската лига с успех с 1:0 на "Олимпико".

Гол на звездата Един Джеко през второто полувреме донесе нужния резултат на "вълците", които бяха загубили с 1:2 първия мач, но днес определено надиграха украинците и заслужено се класират напред.

Шахтьор въобще не успя да разгърне играта си в предни позиции и като цяло разочарова.

През първото полувреме не паднаха попадения, а положенията пред двете врати също не бяха много. В 10-ата минута Флоренци можеше да си вкара автогол, отклонявайки топката с глава, но тя излезе в корнер.

В 52-ата минута падна златното попадение за домакините. Строотман пусна идеален дълъг пас към Джеко, който се измъкна от засадата и с едно докосване прекара топката между краката на Пятов за 1:0.

10 минути по-късно босненецът беше близо до втори гол, но ударът му мина съвсем леко встрани, после и Жерсон пропусна да се разпише от изгодна позиция.

В 79-ата минута гостите останаха с човек по-малко, тъй като Ордец събори откъсващия се Джеко и получи директен червен картон. Шахтьор вече нямаше как да се противопостави и напуска надпреварата.