Резервите на Еспаньол приземиха Лудогорец в Разград

Това е първа загуба за Станислав Генчев начело на Лудогорец. Младият треньор беше надигран тактически от своя колега Пабло Мачин Снимка: LAP.bg

Лудогорец загуби с 0:1 от Еспаньол пред пълните трибуни на своя "Лудогорец Арена" и така записа първо поражение в групите на Лига Европа този сезон.

"Орлите" получиха гол още в началото и като цяло изиграха много разочароващ мач, а гостите надиграха тактически състава на Станислав Генчев.

Испанците завършиха с човек по-малко и излязоха в експериментална единайсеторка, съставена предимно от резерви, а повечето основни футболисти не играха заради контузии или защото треньорът Пабло Мачин предпочете да ги запази за битките в Ла Лига.

В редиците на българския шампион личеше нервност от самото начало на мача, а пресата на Еспаньол причиняваше постоянните грешки на "орлите" при изнасянето на топката.

В 13-ата минута гостите поведоха след груба грешка в центъра на защитата на Лудогорец. Рафаел Форстър се обърка и не реагира при една балонна топка, Виктор Кампусано го изпревари и сам срещу Пламен Илиев вкара за 1:0.

Лудогорец рядко успяваше да организира обещаваща атака до почивката, но Джоди Лукоки на два пъти опропасти две такива нападения.

Към края на полувремето Еспаньол изпусна след ъглов удар и изстрел с глава на Еспиноса, а на другата врата удар на Баджи беше блокиран, а Марселиньо се подхлъзна при изпълнение на фаул и шутът му не се получи.

През втората част Лудогорец отново трудно създаваше опасности, а испанският тим стоеше стабилно в защита.

В 71-ата минута пробив на Антон Недялков в пеналта завърши с опасен удар с десния крак, но неточно. След десетина минути Мавис Чибота също проби опасно, но и неговият удар не беше качествен.

В края капитанът на Еспаньол Хави Лопес беше изгонен заради два бързи жълти картона, вторият от които за балтия срещу Баджи. Така испанците доиграха с 10 души, но Лудогорец не се възползва.

"Орлите" започнаха групата с две впечатляващи победи над ЦСКА Москва и Ференцварош, но сега отстъпиха първото място в класирането.

В другата среща от група H Ференцварош надделя над ЦСКА Москва като гост с 1:0 с гол на Варга 4 минути преди края.

Така Еспаньол води със 7 т., Лудогорец е втори с 6, следва Ференцварош с 4 и ЦСКА Москва с 0.

В следващия кръг на 7 ноември Лудогорец гостува на Еспаньол.