Младоци поведоха Арсенал към разгром

Габриел Мартинели (вляво) беше звездата на мача с два гола и асистенция Снимка: Getty Images
Габриел Мартинели (вляво) беше звездата на мача с два гола и асистенция

Арсенал отнесе Стандарт Лиеж с 4:0 на "Емирейтс" в група F на Лига Европа.

"Артилеристите" стигнаха с лекота до успеха, въпреки че излязоха в експериментална единайсеторка, а млади таланти бяха в основата на успеха.

18-годишният бразилец Габриел Мартинели заби два бързи гола в 14-ата и 16-ата минута, а малко по-късно 20-годишният Джо Уилок покачи на 3:0 и така срещата беше решена още преди средата на първото полувреме.

През втората част Мартинели асистира на Дани Себайос, който отбеляза първия си гол за отбора.

Така кампанията на Арсенал в Лига Европа започна безпроблемно с две лесни победи, а тимът е водач в групата си с 6 т. и голова разлика 7:0.