Луд екшън в Гелзенкирхен с два пълни обрата

Стърлинг нанесе решаващия удар за победата в един много труден мач за Сити Снимка: Getty Images
Стърлинг нанесе решаващия удар за победата в един много труден мач за Сити

Манчестър Сити стигна до героична победа с 3:2 като гост на Шалке в осминафинал от Шампионската лига и взе доста сериозно предимство преди реванша на свой терен.

Тимът на Пеп Гуардиола обаче премина през много трудности на "Фелтинс Арена" и дълго време губеше в резултата, после даже остана с човек по-малко, но с късни голове сътвори пълен обрат.

Двубоят тръгна обещаващо за "гражданите" и в 8-ата минута Агуеро стреля с глава, а Фарман със сетни усилия спаси.

В 18-ата минута Сити поведе със странен гол, след като първо не беше отсъдено нарушение срещу играч на Шалке, а после вратарят Фарман сгреши елементарно и подаде спорен пас точно пред наказателното поле. Давид Силва открадна топката и я достави на Серхио Агуеро, който на празна врата вкара за 1:0.

Домакините обаче погледнаха по-смело напред и в 34-ата минута изстрел към вратата на Едерсон беше откровено блокиран с ръка от Николас Отаменди.

След намеса на ВАР реферът отсъди дузпа за Шалке, но взимането на решението отне над пет минути. Набил Бенталеб не трепна от бялата точка и изравни за 1:1.

Още в 43-ата минута се стигна до втора дузпа за Шалке, когато Фернандиньо задържа и препъна Сане при центриране в наказателното поле.

Бенталеб отново застана зад топката и за втори път преодоля Едерсон - обрат и 2:1.

В 68-ата минута проблемите за Сити станаха още по-големи, защото Николас Отаменди беше изгонен с втори жълт картон и гостите доиграха с човек по-малко.

До 85-ата минута изглеждаше, че Шалке може да удържи победата, но тогава резервата Лерой Сане отправи страхотен удар от фаул и изравни за 2:2.

В 90-ата минута Едерсон отправи дълго подаване към Рахийм Стърлинг, който преодоля Фарман и донесе победата на "гражданите".