Изминаха 1500 дни, а Луис Суарес така и не може да счупи проклятието

За последно Суарес вкара при 1:1 като гост на Рома през септември 2015-а.

В момента Луис Суарес е голмайсторът на Барселона със седем гола във всички състезания - доста над четирите гола на Антоан Гризман и трите на Лионел Меси.

В сряда вечерта срещу Славия Прага уругвайският нападател се надяваше да сложи край на проклятието, което го оставя без попадение при гостуване на Барса в Шампионската лига повече от четири години. Уви, Суарес не успя да прекъсне сушата си.

След 55 минути игра изглеждаше така, сякаш Суарес е вкарал топката във вратата на домакините, но голът бе записан като автогол.

За последно южноамериканецът вкара при визита на каталунците на 16 септември 2015 г. при равенство 1:1 срещу Рома на "Стадио Олимпико". Оттогава Суарес е изиграл 20 европейски мача далеч от "Камп Ноу", без да грейне името му сред реализаторите на таблото.

Всичко преди двубоя в Прага говореше, че уругвайският национал най-накрая ще сложи край на неприятната серия, но не съумя да го стори и в чешката столица.

Със страхотното си начало на сезона той вече е четвърти голмайстор в историята на Барселона със 184 гола, но вече почти 1500 дни няма попадение при гостуване на Барса в най-престижния европейски турнир. Невероятно, нали?