Юве изнесе урок на Юнайтед насред "Олд Трафорд"

Роналдо и Дибала се поздравяват, след като изработиха гола във вратата на Юнайтед Снимка: Getty Images

Ювентус победи Манчестър Юнайтед с 1:0 на "Олд Трафорд" в дербито на вечерта от Шампионската лига.

Шампионите на Италия надиграха напълно съперника през първото полувреме и поведоха в резултата, а след почивката се защитаваха стабилно и показаха, че са по-класният тим.

Домакините само веднъж успяха да застрашат Войчех Шчезни, но тогава далечният шут на Погба се удари в гредата.

Срещата маркира и завръщането на Кристиано Роналдо на "Олд Трафорд" след неговите 6 г. като играч на Юнайтед.

"Бианконерите" постепенно поеха контрола върху мача и в 17-ата минута вкараха. Роналдо центрира отдясно, Смолинг успя да блокира Куадрадо, но оставеният сам Пауло Дибала не сгреши фронтално срещу Де Хеа и откри резултата.

Пет минути по-късно Жоао Кансело отправи силен удар, който плонжиралият Давид де Хеа спаси. В тези минути Ювентус напълно надиграваше съперника в центъра, а Юнайтед не показваше, че може да се противопостави.

В 38-ата минута Роналдо стреля от пряк свободен удар и Де Хеа трябваше да прави още едно спасяване, при добавката на Матюиди стражът също беше на мястото си.

6 минути след подновяването на играта гостите направиха поредна бърза атака и Роналдо стреля от границата на наказателното поле. Топката отиваше точно под гредата, но Де Хеа направи изумително спасяване.

След 60-ата минута домакините успяха да наложат по-траен натиск, но опасности пред Шчезни за момента липсваха.

В 75-ата минута обаче Юнайтед беше ужасно близо до изравняване - Погба се обърна и стреля с левия крак, топката удари гредата, после се отби и в Шчезни и излезе в корнер.

Играчите на Жозе Моуриньо обаче не направиха нищо повече, за да си тръгнат поне с точка.

В другия мач от група H Валенсия не успя да победи Йънг Бойс като гост и стигна само до 1:1. Така в групата Ювентус е убедителен лидер с пълни 9 т., Юнайтед е втори с 4, Валенсия има 2, а Йънг Бойс - 1 т.