Лудогорец си свърши работата срещу ТНС още в Разград

Лудогорец с лекота мина през съперника и вече мисли за следващия кръг Снимка: LAP.bg
Лудогорец с лекота мина през съперника и вече мисли за следващия кръг

Лудогорец разгроми с 5:0 уелския ТНС в Разград в първи мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа.

Българският шампион с лекота надигра скромния съперник и още преди реванша е сигурен в продължаването си напред в турнира.

Двубоят се улесни за "орлите" в 10-ата минута, когато те поведоха с автогол. Топката се отби в гредата след удар на Мавис Чибота, Райън Харингтън се опита да я спре, но я вкара в собствената си врата.

В 28-ата минута самият Чибота удвои с удар по диагонала, а малко преди края на полувремето груба грешка в защитата на ТНС позволи на Джоди Лукоки да покачи на 3:0.

В 65-ата минута, при нова акция на Чибота, Клаудиу Кешеру вкара на празна врата за 4:0. Четвърт час преди края Лудогорец получи и дузпа за игра с ръка. Ударът на Козмин Моци от бялата точка беше спасен, но топката се върна в румънеца и при добавката той не сгреши за крайното 5:0.

На Лудогорец предстои протоколен реванш следващия четвъртък, а после "орлите" ще играят плейофен кръг за влизане в групите на Лига Европа.

Най-вероятно техен съперник ще бъде Марибор, който загуби с 1:3 първия си мач срещу Розенборг.