Аарън Рамзи "открадна" гол на Роналдо срещу Локо Москва (видео)

Кристиано Роналдо бе сменен малко преди края и не бе доволен от решението на Маурицио Сари Снимка: Getty Images

Аарън Рамзи открадна гол, който трябваше да бъде записан на сметката на Кристиано Роналдо при втората победа на Ювентус с 2:1 над Локомотив Москва в рамките на две седмици.

Португалецът си мислеше, че е открил резултата в третата минута. Роналдо стреля от пряк свободен удар, вратарят на московчани не се намеси добре и топката влизаше във вратата му, но точно преди да пресече голлинията, Рамзи реши да запише името си сред голмайсторите и я добута в мрежата.

В реално време изглеждаше, че топката е преминала голлинията, преди Рамзи да играе с нея, но от УЕФА правилно присъдиха попадението на уелсеца, който докосна кълбото милиметри, преди да влезе във вратата.

Локо успя да изравни девет по-късно чрез Алексей Миранчук, но въпреки множеството положения и пред двете врати до нов гол не се стигна чак до добавеното време.

Гонсало Игуаин имаше възможност да се разпише през първото полувреме. Сами Кедира центрира, Игуаин реши да не укротява топката, която идваше зад гърба му, а веднага я отигра от воле, но Гийерме се реваншира за грешката си при гола и направи феноменално спасяване.

Вратарят на Локомотив направи още няколко брилянтни спасявания по време на мача, едно от които при мощен далечен удар на Кристиано.

Най-чистото положение за втори гол се откри пред домакините десетина минути преди края. При една мълниеносна атака топката се озова в Жоао Марио, който стреля, но ударът му бе изчистен от Леонардо Бонучи, който бе застанал на голлинията.

Трите точки за Юве донесе резервата Дъглас Коща в добавеното време, който промуши топката между краката на Гийермо след великолепно двойно подаване с Игуаин и пас с пета на аржентинеца.

Победата запази Ювентус на първото място с 10 точки. пред Атлетико Мадрид, който по-късно тази вечер гостува на последния Байер Леверкузен, е втори със седем, а Локо остава трети с три.

В другия ранен мач от сряда вечер Байерн Мюнхен победи Олимпиакос с 2:0.

И двата гола на „Алианц Арена“ паднаха след почивката, като Роберт Левандовски откри резултата в 69-ата минута, а играещият като отдаден под наем от Интер Иван Перишич оформи крайното 2:0 минута преди края на редовното време, само секунди след като се бе появил на терена като резерва.