Знаменит обрат за Юнайтед в Торино, шедьовърът на Роналдо не стигна!

Люк Шоу се радва с Ашли Йънг, чието центриране в 90-ата минута доведе до победния гол Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед осъществи паметен обрат и победи Ювентус в Торино с 2:1 в Шампионската лига.

Красив гол на Кристиано Роналдо срещу бившия му клуб даде преднина на "бианконерите", но в последните минути две статични положения донесоха два гола на гостите и важна победа, която ги доближава до излизане от група H.

Гостите започнаха смело и налагаха преса, но не успяваха да застрашат Войчех Шчезни, докато Ювентус постепенно влезе в мача и започна да създава опасности. На няколко пъти Давид де Хеа демонстрира рефлекса си, като близо до гола беше Куадрадо след рикошет в Матич, после и Кристиано Роналдо.

В 35-ата минута Роналдо центрира към непокрития Кедира, чийто изстрел обаче срещна гредата.

Второто полувреме започна с още една греда, този път след параболичен удар на Пауло Дибала.

В 65-ата минута Юве поведе с изпълнение от световна класа на Роналдо, който посрещна директно от въздуха дълго подаване на Бонучи и разстреля Де Хеа за 1:0.

В следващите минути Ювентус пропусна да реши мача при редица опасни атаки. Пянич на два пъти беше близо до попадение, а Куадрадо пропусна стопроцентова възможност, след като беше изведен от Роналдо.

Домакините се прибраха по-назад в последните минути и бяха наказани. В 86-ата минута Погба беше спънат пред наказателното поле и Хуан Мата завъртя перфектно над стената, за да изравни - 1:1.

В 90-ата минута Ашли Йънг центрира прострелно от фаул, а след разбъркване Шчезни изби топката на главата на Погба, тя се удари и в Бонучи, който в крайна сметка си вкара автогол за крайното 1:2.

В последните секунди Ювентус хвърли всичко напред, а при контраатака Рашфорд пропусна сам срещу вратаря.

В другия мач от групата Валенсия спечели с 3:1 домакинството на Йънг Бойс. Ювентус остава начело с 9 т., но Манчестър Юнайтед вече събра 7, докато Валенсия остава на трета позиция с 5.