Червен картон съсипа Левски в Кипър

Левски започна обнадеждаващо мача, но с човек по-малко рухна през второто полувреме Снимка: LAP.bg

Левски записа тежка загуба с 0:3 като гост на АЕК Ларнака във втория предварителен кръг на Лига Европа.

"Сините" започнаха добре мача в Кипър и стояха стабилно през първото полувреме, но в края му капитанът Живко Миланов беше изгонен, а след почивката домакините се възползваха от численото си предимство и отбелязаха три бързи гола.

Така българският тим остава с илюзорни шансове да продължи напред преди реванша, който ще се играе след седмица в София пред празни трибуни.

Още в първата минута феновете на Левски се сбиха със стюардите в сектора за гости, но след няколко минути напрежението на трибуните спадна.

В 5-ата минута "сините" стигнаха до чисто положение, когато Давиде Мариани изведе Дени Алар сам срещу вратаря. Нападателят стреля силно, но в обсега на Тоньо, който спаси.

Левски стоеше уверено на терена в първата част на полувремето и в 23-ата минута отново застраши противниковата врата - този път с далечен шут на Хали Тиам. Тоньо Рамирес обаче отново направи добро спасяване.

Във втората половина на полувремето АЕК се задържа по-често в половината на българския отбор, играта се накъса и се стигна до поредица от жълти картони.

В добавеното време на първата част капитанът на Левски Живко Миланов, който вече имаше картон, посегна необмислено в една ситуация и съдията пресилено му показа втори жълт картон.

Така Левски трябваше да играе с 10 души през втората част и Петър Хубчев веднага реагира с две смени, като дебют за тима направи новото попълнение Насиру Мохамед.

Последваха обаче кошмарни минути за гостите.

В 49-ата минута АЕК стигна до първото си чисто положение, за щастие обаче ударът на Акоран премина малко встрани. Почти веднага след това Миятович трябваше да прави спасяване срещу Ервел.

В 67-ата минута българската отбрана още веднъж се пропука и този път беше наказана. Апостолос Яну беше забравен след центриране отляво и засече топката с пета във вратата на Миятович за 1:0.

Само три минути по-късно левскарите увиснаха при двойно подаване и Раул Руис от чиста позиция покачи на 2:0.

В 75-ата минута Ектор Ервел беше оставен да стреля отдалеч и с топовен удар направи резултата 3:0.

В 86-ата минута АЕК беше на косъм от четвърти гол, но Миятович спаси удар с глава.