Реал оцеля с дузпа в инфарктна драма на "Бернабеу", Юве беше на секунди от чудото!

Грешникът за Юве Бенатия направи дузпа в 93-ата минута, а Роналдо показа непоклатима психика и я вкара с неспасяем удар. Преди това обаче Ювентус направи чудеса от храброст Снимка: Getty Images

Реал оцеля в Шампионската лига след луд реванш срещу Ювентус на "Сантяго Бернабеу".

"Белите" падаха с 0:3 до последните секунди - резултат, който щеше да вкара мача в продължения, но с дузпа в 98-ата минута отбелязаха гола, който в крайна сметка ги класира за краен резултат 1:3 и общ от двата мача 4:3 за Реал.

Ювентус започна вихрено, а отбраната на домакините изглеждаше зле в отсъствието на наказания капитан Серхио Рамос. Още във 2-ата минута Кедира центрира отдясно и Марио Манджукич заби с глава за 1:0. Така Юве получи голям импулс за обрат след тежкото 0:3 в първия мач и в следващите минути притисна съперника.

След 10-ата минута Реал влезе в мача и до края на частта изпусна множество положения, открили се пред Бейл, Иско и Варан. Последният даже удари греда.

В 36-ата минута Манджукич отново получи центриране отдясно и за втори път матира Навас - 2:0 и все по-големи шансове за обрат пред Юве!

Второто полувреме ситуациите пред двете врати продължиха да бъдат доста интересни, но Навас и Буфон се отчетоха с добри намеси.

В 59-ата минута Кейлор Навас обаче направи фрапираща грешка и изпусна топката в краката на Матюиди след далечно центриране. Французинът се възползва и довкара във вратата на домакините за 3:0.

Когато и двамата треньори се готвеха за продължения, се стигна до най-скандалната ситуация в мача.

30 секунди преди края на добавеното време Роналдо свали към Лукас Васкес в наказателното, а Васкес беше изблъскан в гръб от Бенатия. Реферът Майкъл Оливър не се поколеба да посочи бялата точка - дузпа за Реал!

Играчите на Юве наобиколиха съдията, а Джанлуиджи Буфон го бутна в гръб и получи директен червен картон във вероятно последния си мач в Шампионската лига.

На вратата застана резервата Шчезни, но той нямаше шанс при безпощадния шут на Кристиано Роналдо от 11-те метра, който класира Реал Мадрид на полуфинал - 1:3.