Евертън гони агресивния фен с детето от "Гудисън"

Евертън побърза да излезе с официална позиция за инцидента Снимка: Getty Images
Евертън побърза да излезе с официална позиция за инцидента

Евертън обяви официално, че ще откаже достъп до „Гудисън Парк“ на фена с дете на ръцете, който се включи в мелето по време на загубата на „карамелите“ с 1:2 от Олимпик Лион в мача от Лига Европа в четвъртък вечер.

Клубът се е свързал и с мърсисайдската полиция, за да укаже помощ при разследването.

Ашли Уилямс започна свадата, блъскайки с лакът в корема вратаря на „хлапетата“ Антони Лопеш. В мелето се включиха множество футболисти от двата тима, Уилямс дори се оптиа да нанесе няколко удара с юмрук по противници и едва бе усмирен едва след намесата на хора от щаба.

Целият инцидент се размина със само два жълти картона – за Уилямс и за Бъртранд Траоре от Лион.

„Не мисля, че опитът на фен да удари противников играч е част от атмосферата по английските терени, но се случи“, каза Лопеш след мача.

„Разгледахме записите и лицето индивида срещу когото ще бъдат предприети действия. Част от тях ще бъдат забрана да посещава мачовете на Евертън, а клубът ще пусне и официална жалба до мърсисайдската полиция“, пишат в официалната си позиция „карамелите“.

Евертън бе глобен с 10 000 евро от УЕФА през миналия месец след нови проблеми с феновете по време на домакински мач с Хайдук Сплит през август.